رفتن به بالا

آخرین اخبار و تحلیل های ایران و جهان را در آوای ایران بخوانید

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
  • الجمعة ۱۴ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Friday 12 August
نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

تشکیل ۵ پرونده برای شرکت های متخلف داروییگزارش ربیعی از جلسه کابینه تدبیر و امید / موفقیت مذاکرات، خواست ملی است

روحانی: آماده انتقال تجارب پسابرجامی خود به دولت سیزدهم هستیم


سیاسی

خاندوزی! و باز هم گزارش های نادرست!!!

بعد از اینکه گزارش نادرست خاندوزی برای تورم ۵۹ درصدی شهریور سال ۱۴۰۰ که توسط آقای رئیسی تکرار شد و در فضای رسانه ای داخلی و خارجی ، به دلیل مغایرت فاحش آن با گزارش رسمی مرکز آمار ، مساله ساز و موجب انتقاد گردید ، باز هم امروز مجددا شاهد ارایه گزارش های نادرست خاندوزی در مواردی از جمله خزانه خالی ، استفاده از تنخواه ، و افزایش ۵۵۰ درصدی بدهی های دولت به صندوق های بازنشستگی، … بودیم.


نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

تشکیل ۵ پرونده برای شرکت های متخلف دارویی

خبرنگاری پرسید: اخیراً رئیس جمهوری از مافیای دارو به عنوان بزرگترین مافیای کشور نامبرده است، به استناد گزارش بانک مرکزی پنج شرکت دارویی بیشترین ارز ترجیحی را برای واردات دارو دریافت کرده‌اند، بر اساس شنیده‌ها برای این شرکت ها پرونده هایی با عنوان رفع تعهد ارزی و قیمت‌گذاری تشکیل شده که در آن فقط مدیر عامل یک شرکت بازداشت شده و چندی بعد با قرار وثیقه سنگین آزاد شده و پس از آن، پرونده مسکوت مانده، ضمن تشریح آخرین وضعیت این پرونده بفرمایید قوه قضاییه برای مقابله با مافیای دارو چه برنامه عملی دارد؟گزارش ربیعی از جلسه کابینه تدبیر و امید / موفقیت مذاکرات، خواست ملی است

روحانی: آماده انتقال تجارب پسابرجامی خود به دولت سیزدهم هستیم

روحانی: آماده انتقال تجارب پسابرجامی خود به دولت سیزدهم هستیم
رئیس دولت دوازدهم تاکید کرد : مهم نیست که این توافق را چه کسانی احیا می‌کنند یا چه کسانی مذاکره می‌کنند، مهم آثار و تبعات آن است که باید در رشد کشور مشاهده شود.


انتقاد توانگر از کاهش سرعت اینترنت

رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از کاهش سرعت اینترنت گفت که در مدت کوتاه پس از استقرار تیم جدید مدیریتی در وزارت ارتباطات، متاسفانه نه تنها حرکت به سمت اهداف تبیین‌شده در اسناد رسمی این حوزه شدت نگرفته که به صورت عملیاتی این موضوع منجر به نارضایتی گسترده در میان مردم و کسب‌وکارها شده است.


روزنامه جمهوری اسلامی ایران:

سرعت اینترنت ایران با ۷ پله سقوط، هم‌رده افغانستان شد

سرعت اینترنت ایران با ۷ پله سقوط، هم‌رده افغانستان شد / قیمت‌ اینترنت هم نه تنها پایین نیامده که بالا رفته و باز هم خواهد رفت / وضعیت مثل صنعت خودروسازی شده؛ هر روز کیفیتش کمتر می‌شود و قیمتش بالاتر می‌رود ولی باز هم از عالم و آدم طلبکارند


از احیای برجام تا استمرار اتهام‌زنی به ظریف؛ از این همه تناقض اذیت نمی شوید؟!

در حالی که تصور می شد با تغییر دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از بار حملات مخالفان به مذاکره‌کنندگان پیشین کاسته شود اما برخی رسانه‌های حامی تیم مذاکره کننده جدید، همزمان با تلاش دوستان‌شان برای احیای برجام، همچنان از اتهام‌زنی به مسببان برجام غافل نیستند و حیرت‌انگیز اینکه از این تناقض دچار پارگی تسمه تایم نمی شوند


داود درفشی

«سخت است که آخر سراغ شرخر بروم»

به گزارش انصاف نیوز، داود درفشی، یک صنعتگر با انتقاد از راه‌های فرار کلاهبرداران و بدهکاران به عنوان یکی از مشکلات فعالیت تولیدکنندگان در بازار می‌گوید: برای افرادی مثل من که در میان دوراهی قانون و شرخر ، قانون را انتخاب کردم و دوسال دوندگی در دادگاه‌ها را به جان خریدم، سخت است که آخرش به جای آنکه قانون و قوه قضاییه آن را به نتیجه برساند، سراغ شرخر بروم.


کاظم غریب‌‌آبادی

با کلى گویى و بدون دلیل مستند ایران را متهم مى کنند

غریب‌آبادی با اشاره به ادعای دروغین قطعنامه اخیر مبنی بر شکنجه افراد بازداشت شده در جمهوری اسلامی ایران نیز تصریح کرد: منع شکنجه، یک ممنوعیت قانون اساسی است. کنوانسیونی تحت عنوان کنوانسیون منع شکنجه وجود دارد که تاکنون عضو آن نشده‌ایم؛ اما قوانین ما در این زمینه بسیار متعالی‌تر است و کمتر کشوری وجود دارد که ممنوعیت شکنجه در قانون اساسی را پیش‌بینی کرده باشد.پشت پرده مافیای زعفران ایران؟

«طلای سرخ» اکنون دیگر آنقدر شهرت جهانی دارد که خیلی‌ها ایران را با نام زعفران‌اش می‌شناسند.
زعفران ایران از دوردست‌ها همچنان مانند نگینی سرخ در حال درخشش است. اما اگر از داخل کمی وضعیت آن را بررسی کنیم به یک کلاف سردرگم می‌رسیم. وضعیتی که حتی تشکیل «شورای ملی زعفران» نیز نه تنها دردی از آن دوا نکرد بلکه با موازی کاری و افزایش بروکراسی، این کلاف را پیچیده‌تر کرد.


پشت‌پرده اعتراضات مقابل شهرداری اهواز چیست؟

در چند ماه گذشته عده‌ای با در دست داشتن پلاکاردهایی مبنی بر عدم اجرای حکم دادگاه مقابل شهرداری و شورای شهر اهواز چندین تجمع برگزار کردند. با بی‌نتیجه ماندن تجمعات، روز گذشته نیز تجمع عده‌ای در مقابل شهرداری اهواز صورت گرفت.


علی رزاقی بهار مدیر سابق گروه مجلات همشهری در گفت‌وگو با تهران رسانه

انتشار ۳ ساله مجلات بدون حمایت، شبیه معجزه بود

تهران رسانه:‌ گروه مجلات همشهری با ۸ عنوان مجله بزرگترین مجموعه‌های مطبوعاتی کشور است. گروهی که تا قبل از سال ۹۶ بیش از ۱۸ عنوان مجله منتشر می‌کرد و پس از گذشت مدتی به دلیل مشکلات از جمله گرانی کاغذ و نبود مشتری برای برخی از عناوین مجلات، این مجلات تعطیل شد تا نهایتا در مهر ماه سال ۱۳۹۷ هشت عنوان مجله باقی مانده به بخش خصوصی برون سپاری شد. در همان زمان دلیل برون سپاری مجلات ضرر و زیان چند میلیاردی این مجلات عنوان شد


لابی‌بازی‌ها در کمین هلال احمر

دولت و قوه قضائیه از مصوبه حرفه‌ای شورای عالی هلال احمر صیانت کنند

در آستانه انتخاب رئیس کل جمعیت هلال احمر، شنیده‌ها از فشار سنگین پشت پرده برای تغییر یک مصوبه شورای عالی این جمعیت حکایت دارد که با هدف جاده‌صاف‌کنی تصدی برخی چهره‌های بدون سابقه مرتبط بر این سازمان مهم در جریان است.


-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

تبلیغات

یادداشت ویژه

برنا نوشت:

توصیه هایی که تا زمان بازگشایی مراکز داندانپزشکی مفید است

با وجود بازگشایی مطب‌های پزشکان، مراکز دندان‌پزشکی  فقط اجازه خدمات اورژانسی را دارند، چراکه این مراکز در ردیف مشاغل بسیار پرخطر قرارگرفته‌اند و مواردی همچون نزدیکی صورت پزشک به‌صورت بیمار و استفاده از برخی وسایل دندانپزشکی باعث انتشار ویروس در هوا می‌شود به همین جهت چنانچه با دردهای خفیف دندان و لثه مواجه شدید بهتر است به مراکز دندانپزشکی مراجعه نکنید، با توصیه‌هایی که دندان‌پزشکان دارند می‌توان تا حدودی با درمان‌های خانگی، مشکلات اولیه دندان و لثه را حل کرد. به گفته دندان‌پزشکان، معمولاً مشکلات دندانپزشکی مردم،  به عفونت‌های لثه و دندان برمی‌گردد؛ که می‌تواند اورژانسی بوده و در بعضی مواقع تنها توسط دندان‌پزشک رفع شود، اما گاهی می‌توان با درمان‌های خانگی تا حدودی دندان‌درد را کاهش داد. نکته دیگر در مورد این توصیه‌ها نداشتن بیماری کلیوی، بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش، مشکلات قلبی و حساسیت‌های دارویی است، چنانچه هیچ‌کدام از این موارد در مورد شما مصداق نداشت این توصیه‌ها بسیار کمک‌کننده خواهند بود: ۱. دو مدل دهان‌شویه در داروخانه‌ها موجود هستند که یکی دارای الکلی و دیگری بدون الکل است و هر دو محصول برای کاهش عفونت‌ها مفید هستند، اما استفاده مداوم آن‌ها توصیه نمی‌شود. نحوه استفاده هم به این صورت است که محلول دهان‌شویه را به مدت یک دقیقه در دهان خود قرقره کنید و تا نیم ساعت بعدازآن از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. ۲. دم‌کرده گل بابونه هم دقیقاً شستشوی دهان با همین کیفیت را انجام می‌دهد، برای اینکه شستشوی دهانتان را با مواد شیمیایی انجام ندهید، گل بابونه را دم‌کرده و در یخچال بگذرید تا سرد شود و روزی تا ۵ مرتبه می‌توانید دهان خود را با این دم‌نوش شستشو دهید. ۳. محلول شستشو دهنده دیگر که بسیار هم می‌تواند کمک‌کننده باشد آب‌نمک است، که به یک لیوان آب جوشیده خنک شده و یک قاشق چای‌خوری نمک نیاز دارید، از این محلول روزنه ۳ بار استفاده کنید فقط یادتان باشد به‌هیچ‌عنوان محلول آب‌نمک را قورت ندهید. ۴. اگر دندان‌درد یا درد لثه دارید می‌توانید با معده پر از دو نوع مسکن استفاده کنید، ایبوپروفن ۴۰۰ که اگر به آن حساسیت داشتید استامینوفن کدئین را جایگزین کنید.