رفتن به بالا

آخرین اخبار و تحلیل های ایران و جهان را در آوای ایران بخوانید

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
 • السبت ۱۵ محرم ۱۴۴۴
 • 2022 Saturday 13 August
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

رئیس ستاد سفر قشم گفت : از ۲۵ اسفند ‌ ۱۴۰۰ تا نهمین روز فروردین ‌ ۱۴۰۱ ، حدود ۷۵۰ هزار گردشگر از نقاط مختلف ایران و چند کشور خارجی با هدف بازدید از ظرفیت‌های گردشگری قشم با برند جهانی، وارد این جزیره شدند

افشار فتح‌الهی با اعلام این مطلب اظهار داشت : ورود این تعداد میهمانان و گردشگر به جزیره قشم در مدت زمان یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، ۵۶۷ درصد و در مقایسه با بازه ‌ زمانی مشابه نوروز ‌ ۹۸ ( آخرین نوروز پیش از شیوع کرونا ) هم ۲۵ درصد افزایش داشته است .

وی ادامه داد : در بخش ورود مسافران زمینی ( مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی و عمومی از مسیر بندر پهل با استفاده از شناورهای لندینگ‌کرافت وارد بندر لافت جزیره قشم شدند ) تعداد ۱۱۰ هزار و ۶۹۷ خودرو وارد قشم شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰۰ درصد و نسبت به بازه زمانی نوروز ‌ ۹۸ هم از رشد ۹ درصدی برخوردار بوده است .

به گفته سرپرست سازمان منطقه آزاد و رئیس ستاد سفر قشم، از مجموع حدود ۷۵۰ هزار سفر انجام شده به قشم در نوروز امسال، ۵۹۴ هزار نفر از بندر پهل وارد اسکله لافت جزیره قشم شدند .

وی با اعلام اینکه در این مدت ۱۱۳ هزار نفر هم از اسکله شهید حقانی وارد اسکله ذاکری شهر قشم شدند، افزود : تعداد ۲۰ هزار و ۹۴۱ مسافر از نقاط مختلف کشورمان با استفاده از مسیر پروازی، ۷۱۵ نفر هم از مسیر پرواز بین‌الملل ( دبی ) و ۱۹ هزار و ۴۸۳ گردشگر هم با استفاده از قایق‌های تشت از بندر پهل وارد بندر لافت در جزیره قشم شدند .

میزبانی از اقشار مختلف ایران، افتخار ما ا ست

فتح‌الهی تصریح کرد : ما با افتخار از سیاست دولت مردمی، در زمینه حمایت از تمامی اقشار مردم به ‌ ویژه در بحث سفرها حمایت کرده و میزبانی از اقشار مختلف مردم ایران زمین در این جزیره زیبا را افتخار خود می‌دانیم .

وی با تاکید بر اینکه استفاده از امکانات سفر حق همه مردم است و مبادی ورودی‌ قشم به روی همه هموطنانمان و دیگر مردم جهان باز است، افزود : به تبعیت از سیاست‌های دولت سیزدهم درنظر داریم شرایط سفر ارزان به قشم در طول سال برای همه مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه فراهم شود تا میهمانان با ورود به قشم از ظرفیت‌های گردشگری این جزیره با برند جهانی، استفاده کنند .

رئیس ستاد سفر قشم یادآور شد : بیشترین سهم مسافران ورودی امسال به جزیره قشم با ۳۵ هزار و ۸۴۶ گردشگر به هموطنانمان از خراسان رضوی مربوط می‌شود و پس از آن استان فارس با ۳۲ هزار و ۶۰ گردشگر، اصفهان با ۳۰ هزار و ۹۰۰ گردشگر و کرمان هم با ۲۹ هزار و ۱۲۶ نفر قرار دارند .

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد : سال گذشته به ترتیب میهمانان و گردشگرانی از چهار استان خراسان رضوی، تهران، اصفهان و کرمان سهم بالای ورود به قشم را به خود اختصاص داده بودند .

گفتنی است، جزیره قشم به عنوان سرزمین آب و آفتاب و بزرگترین جزیره خلیج ‌ فارس با داشتن ظرفیت‌های مهم گردشگری با برند جهانی در طول سال و به ‌ ویژه در مناسبت‌های مختلف ازجمله تعطیلات پایان سال و نوروزی، میزبان انبوه میهمانان و گردشگران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است که از سه مسیر دریایی، هوایی و زمینی وارد این منطقه آزاد می‌شوند .

اخبار مرتبط