رفتن به بالا

آخرین اخبار و تحلیل های ایران و جهان را در آوای ایران بخوانید

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
 • الأحد ۱۶ محرم ۱۴۴۴
 • 2022 Sunday 14 August
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم از ثبت رکورد پذیرش بیش از ۸۳۳هزار نفر گردشگر نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفندماه‌ ۱۴۰۰ تا ۱۳فروردین‌ماه‌۱۴۰۱ در این جزیره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح‌الهی با اعلام پایان زمان فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهار کرد: خوشبختانه امسال با فعالیت ۲۴ساعته نیروهای ۱۳کمیته تخصصی ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم، خاطرات شیرین و ماندگاری برای گردشگران رقم زده شد.
وی ادامه داد: بیش از ۸۳۳هزار نفر گردشگر تا روز ۱۳فروردین‌ماه‌۱۴۰۱ وارد جزیره قشم شده بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۵۰۰درصد رشد داشته است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این مدت بیش از ۲۶هزار گردشگر از طریق پروازهای داخلی و خارجی به جزیره زیبای قشم سفر کرده‌اند که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۱۱۵درصد رشد را نشان می‌دهد.
به گفته فتح‌الهی؛ همچنین تا پایان ۱۳فروردین‌ماه سال جاری، حدود ۱۳۱هزار خودرو از طریق بنادر پهل و لافت به جزیره قشم وارد شده‌اند که نسبت به سال گذشته بیش از ۴۲۱ درصد رشد دارد.
وی اظهار کرد: طی ۱۸روز از تعطیلات پایان سال گذشته و نوروز‌۱۴۰۱ قشم، نزدیک به ۳ میلیون و ۴۲۳ هزار شب اقامت در اقامتگاه‌های نگین خلیج‌فارس ثبت شده است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به برجای گذاشتن رکورد ورود بیش از ۸۳۳ هزار نفری میهمانان نوروزی در همین بازه زمانی، هر گردشگر در جزیره قشم به‌طور میانگین بیش از ۴ شب اقامت داشته است.
فتح‌الهی ادامه داد: این حجم از شب اقامت مربوط به هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های سنتی، مجتمع‌های گردشگری، منازل استیجاری، چادرها، کمپ‌پارک‌های مسافرتی، خوابگاه‌ها و همچنین مدارس می‌باشد.
وی بیان کرد: در این مدت (۲۵اسفندماه‌۱۴۰۰ تا ۱۳فروردین‌ماه‌۱۴۰۱) بیش از یک‌میلیون و ۲۹۵ هزار بازدید توسط گردشگران قشم از سایت‌های گردشگری متعدد این جزیره زیبا انجام شده است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم با تاکید بر برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت سفر ارزان تمامی اقشار به جزیره قشم، افزود: سازمان منطقه آزاد قشم به تبعیت از سیاست‌های دولت سیزدهم در نظر دارد، شرایط سفر ارزان به قشم در طول سال برای همه مردم به‌ویژه اقشار ضعیف جامعه فراهم کند.
فتح‌الهی اضافه کرد: خدمات‌رسانی بی‌وقفه نیروهای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در حوزه‌های مختلف به‌ویژه خدمات شهری و روستایی، اسکان و رفاه، نظارتی و تنظیم بازار، بهداشت و سلامت، حمل‌ونقل، انتظامی، امنیتی و ترافیکی ستودنی است.
وی در ادامه، از همکاری و تعامل کم‌نظیر تمامی ائمه محترم جمعه، فرمانداری ، شهرداران، دهیاران، ارگان‌ها و نهادهای نظامی و انتظامی و نیروهای بسیج و همچنین مردم نجیب جزیره زیبای قشم در خدمات‌رسانی به میهمانان نوروزی قدردانی کرد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: جلب رضایت نسبی گردشگران به‌عنوان افتخاری بزرگ در میزبانی افزون بر ۸۳۳ هزار نفر میهمان نوروزی‌۱۴۰۱ جزیره قشم است.

اخبار مرتبط